Závod Světové série 2024 v Lignano Sabbiadoro

Ve dnech 14. až 17.března v Itálii proběhl jeden ze závodů letošní Světové série. Do tohoto závodu bylo přihlášeno celkem 350 paraplavců z 55 zemí světa. Českou republiku reprezentovalo celkem sedm reprezentantů v doprovodu čtyř členů realizačního týmu.

Závodu se zúčastnila také plavkyně našeho klubu Agáta Koupilová a trenérka Alžběta Řehořková. Agi měla na programu kromě svých tradičních kraulových disciplín také dvě doplňkové disciplíny 50m znak a 50m motýlek. V její hlavní disciplíně 200m volný způsob postoupila do finále B, kde zaplavala velmi kvalitní čas 3:03,55, což je výkon na úrovni osobního rekordu zaplavaného na MS 2023 v Manchesteru. V doplňkových disciplínách 50m znak a 50m motýlek se Agi také podařilo postoupit do finále B. Nečekaný výkon předvedla na 50m znak, když zaplavala paralympijský limit B časem 53,56.

Jsme hrdí na Agátinu svědomitou přípravu a její předvedené výkony a také ji gratulujeme k dalšímu splněnému limitu na Letní paralympijské hry 2024 v Paříži. Neméně gratulujeme Davidovi Kratochvílovi k zisku 4 medailí a všem reprezentantům k osobním rekordům!