Volný čas

Když neplaveme, realizujeme společenské a kulturní akce. Bowlingová liga, ples, táborák a Vánoční posezení jsou oblíbenou a stálou součástí programu, kterou pořádáme pro své členy, jejich rodiny, přátelé a také dobrovolníky, kteří pomáhají při realizaci programu po celý rok.

Bowlingová liga

Bowlingová liga započala v bowlingové herně Rubín, ale již několik let klub pravidelně navštěvuje hernu Bowling Brno v Líšni. V herně je na několika drahách možné vysunout takzvané „mantinely“, které jsou důležité zejména pro ty členy, kteří mají problémy se stabilitou nebo těžší spastické postižení. Bowlingová liga má ročně minimálně 3 kola. Výkony ze dvou nejlepších kol jsou každému hráči sečteny a poté je na Vánočním posezení vyhlašován Nejlepší bowlař v různých kategoriích.

bow2.jpg
ples.jpg

Ples SK KONTAKT BRNO

Neméně oblíbená každoroční společenská akce s dlouholetou tradicí. Ples je vždy maškarní tzn. laděn do nějakého tématu. Pořádáme jej ve Společenském centru Sýpka v Medlánkách, tento prostor prošel v roce 2021/2022 rekonstrukcí a nyní je plně bezbariérový.

Táborák

Ke konci školního roku a plavecké výuky pořádáme akci Táborák, kde se zpívá, hraje na kytaru a jiné nástroje, opékají se buřty a hermelíny. Akce probíhá v prostorách Sportovního areálu Útěchov, patřícímu útěchovským dobrovolným hasičům. Potkávají se zde paraplavci z různých plaveckých skupin a celou akci provází příjemná atmosféra.

Vánoční posezení

Vánoční posezení tradičně navazuje na klubový závod Pohár brněnských nadějí. Setkání probíhá v restauraci Portoriko nedaleko klubové kanceláře. Vyhlašujeme zde výsledky klubového přeboru, a také výše zmíněné Bowlingové ligy. Členové přinesou na ochutnávku vzorky cukroví, někteří si předávají drobné dárky, k večeři je řízek s bramborovým salátem. Vánoční setkání je zároveň rozloučením s daným rokem, opět se na bazénech shledáme až následujícím roce.

Sportovní miniakce – curling

Poslední dva roky nově pořádáme půldenní sportovní miniakci aneb seznámení s vodou v pevném skupenství prostřednictvím para curlingu. Scházíme se v prostorách Nové Zbrojovky, kde sídlí organizace Curling Brno. Lektoři nás seznámí se základními pravidly a předvedou základní dovednosti na ledě a manipulaci s curlingovými pomůckami. Poté si mohou vyzkoušet para curling sami naši členové v týmech proti sobě. Akce se těší velké oblibě.

cur.jpg