top of page

SPORT

Závody

Klub několikrát ročně vysílá takzvaný „klubový výběr“ na prestižní národní i mezinárodní závody. Hlavním obsahem národního zápolení je MITROPA CUP, což je nový středoevropský pohár zakládající se na letité historii Českého poháru. V současné době se jedná o pět závodů, z toho jeden z největších, Mistrovství České republiky v paraplavání, pořádá právě SK KONTAKT BRNO.

MITROPA CUP - Pohárová série zemí zejména Střední Evropy. Závod této série má vždy status Approved by World Para Swimming, to znamená, že zde lze plnit limity na závody jako je mistrovství Evropy nebo mistroství světa a na paralympijské hry. Soutěž pořádá ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ z.ú. se záštitou Českého paralympijského výboru, z.s. a ve spolupráci s plaveckými kluby Českého PARA sportu, z.s.

POHÁREK - Závod pořádaný SK KONTAKT KARLOVY VARY na 25 metrovém bazéně v Sokolově většinou na přelomu března a dubna.

 

 

 

Mistrovství České republiky v paraplavání
Závod pořádaný naším klubem.

 

 

PARA SWIMMING CUP PRAGUE – Závod pořádáný klubem PARA PLAVÁNÍ PRAHA na 50 metrovém bazéně v Praze. Závod býval tradičně závěrečným kolem poháru, poslední ročníky byly však již v květnu.

      

 

Para Swim Open Air – Jeden z nejmladších závodů pořádaný taktéž PPP na venkovním 50 metrovém bazéně ve Strakonicich při třetím týdnu intenzivního KEMPu Strakonice na konci července.

 

 

Strahovské sprinty – Nejmladší závod pohárové série pořádaný taktéž PPP v Praze na 25 metrovém bazéně na podzim.

 

 

Výsledky jednotlivých závodů i průběžný výsledkový stav celé pohárové série naleznete zde:

Paraplavání – Český PARA sport (ceskyparasport.cz)

bottom of page