top of page

Závod Světové série IDM Berlin 2024


Ve dnech 30. května až 2. června proběhl v Německu největší závod světové série IDM Berlin 2024. Z našeho klubu se ho tentokrát neúčastnila jen Agáta Koupilová, ale také Petr Stiller. Jako manažerka reprezentace se závodu účastnila Alžběta Řehořková a realizační tým podpořil i Jan Sommer.


Oba naši plavci si zde zaplavali celkem 5 individuálních disciplín, Agáta si však hned první den svoji hlavní disciplínu 200VZ užila hned dvakrát, protože se proplavala do odpoledního finále, kde nakonec s časem 3:05.46 skončila na 4. místě. V dalších disciplínách přes delší zdravotní indispozici před odjezdem na závod Agáta předvedla nad očekávání vyrovnané výkony. Doplňkově si také spolu s reprezentačními kolegy Alex Broskou, Jonášem Kešnarem a Tadeášem Strašíkem zaplavala štafetu, která skončila na pěkném bronzovém místě.Pro Petra byl tento výjezd mezinárodní premiérou, tohoto závodu je totiž možné účastnit se i bez mezinárodní klasifikace. Vzhledem k povaze jeho diagnózy se Petr specializuje na znakařské tratě. Při tratích 50, 100 a 200Z předvedl výkony na úrovni svých osobních rekordů.


Agátě a Petrovi děkujeme za vzornou reprezentaci, a těšíme se na jejich výkony na blížícím se Mistrovství České republiky v paraplavání. Díky patří také celému realizačnímu týmu!

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page