top of page

Účast Agáty Koupilové na ME 2024

Aktualizováno: 2. 5.

Naše plavkyně Agáta Koupilová se ve dnech 21. až 27. dubna spolu s dalšími 7 reprezentanty účastnila Mistrovství Evropy v portugalském Funchalu. Plavala zde tři disciplíny - 50m, 100m a 200m volným způsobem ve své třídě S5. Všechny tři disciplíny plavala jako přímá finále, 100 a 200 metrů plavala také s plavkyněmi z klasifikační třídy S4, kterých se na ME nesešel dostatek na to, aby mohly plavat tyto disciplíny samostatně.

International Paralympic


První disciplína ji čekala hned na začátku ME, a to 50 metrů. Svým skvělým výkonem (40,97 - nový osobní rekord po zhoršení zdravotního stavu) si na své konto připsala první bronzovou medaili.


Ve sbírání medailí pokračovala i v následující pátek při 200m volný způsob. Výkon 3:03,66 byl jen těsně za osobním zlepšením z Mistrovství světa 2023 v Manchesteru.


Svoje působení na ME Agáta uzavírala poslední den šampionátu disciplínou 100m VZ. Zaplavaný čas 1:25,83 je jejím novým osobním rekordem a tímto opět úžasným výkonem vybojovala pro ČR třetí bronzovou medaili!

International Paralympic


Celková medailová bilance České republiky čítá 9 získaných medailí a ČR se díky těmto medailím mezi všemi zeměmi, které se ME účastnili, umístila na 11. místě. Gratulujeme všem reprezentantům k jejich výkonům. Děkujeme realizačnímu týmu reprezentace, zejména manažerce reprezentace Alžbětě Řehořkové, která v Brně vede spolu s naším trenérem Janem Sommerem Agátiny individuální tréninky. Díky patří také Štěpánce Řehořkové, která se Agátě také věnuje na některých reprezentačních soustředěních. Agátě zároveň přejeme hodně štěstí a rychlou vodu při dalším závodu světové série, který se bude konat v Berlíně ve dnech 30. května až 2. června.

40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page